FAQ

Przedstawiam Wam ręcznie wykonane zabawki. Takie, które kojarzą mi się z moim beztroskim dzieciństwem. Pamiętam, że dawały mi mnóstwo radości i zapadły w pamięć. Kiedy je szyję lub dziergam zawsze staram się nawiązywać do swoich towarzyszy z dzieciństwa. Dlatego zabawki są w miarę możliwości wykonywane z naturalnych tkanin, bezpiecznych nawet dla najmłodszych dzieci.

Najczęściej zadawane pytania:


W czym tkwi siła tych zabawek? 

W tym, że są inne od tych, które spotkać można na marketowych półkach. Również w tym, że zabawki, które wykonuję mają swoją duszę i do każdej z nich dokładam kawałek swojego serca. 

Da się takie zamówić?

Możemy się dogadać. Napisz do mnie. Można to zrobić za pośrednictwem maila: misiekrolisie.pl@gamail.com lub poprzez wiadomość na FB. Staram się odpisywać często, ale proszę się nie niecierpliwić, jeśli zrobię to dopiero po kilku godzinach ;) większość czasu spędzam jednak przy szydełku ;)

Kto płaci za przesyłkę?

Zwykle za przesyłkę płaci Kupujący. Ale warto obserwować, czy nie ogłaszam dnia darmowej dostawy :)
Korzystam z cennika Poczty Polskiej. Wysyłam również przesyłki poza granice Polski (również według cennika Poczty Polskiej).

Czy można reklamować wadliwe zabawki? Czy można je zwrócić?

Można. Chociaż oczywiście staram się, aby nie zachodziła taka potrzeba. Gdyby jednak okazało się, że coś stało się z zabawką, wówczas należy się ze mną skontaktować w celu ustalenia szczegółów dotyczących reklamacji. W takim przypadku to ja płacę za przesyłkę.

Zabawki można również zwrócić, do 10 dni od daty otrzymania przesyłki (liczy się data widniejąca na stronie Poczty Polskiej). Zwracana zabawka nie powinna nosić śladów używania. Nie odbieram przesyłek pobraniowych. 

Nie musisz podawać przyczyny, dla której zwracasz zabawkę.

Czy można zamówić zabawkę według własnego projektu?

Nie. Ale możemy uzgodnić, co chciałbyś zmienić w prezentowanych przeze mnie zabawkach. Zwykle dotyczy to koloru włosów, ubranek lub dodatków. Rzadziej rozmiaru zabawki.

Nie wykonuję zabawek z powierzonych materiałów ani włóczek. 

Jak długo czeka się na zamówioną zabawkę?

W zależności od tego, jak bardzo napięty jest mój harmonogram zamówień. Zwykle określam to na bieżąco. Do tego trzeba doliczyć jeszcze czas potrzebny na dostarczenie przesyłki.

Zabawki wykonane na indywidualne zamówienie nie podlegają zwrotowi.


Jakich włóćzek używam? Gdzie je kupuję? Gdzie znajduję tasiemki i guziki? Czym wypełniać zabawki? A takie tkaniny ładne to gdzie?

Używam różnych włóczek, mam kilka swoich ulubionych. Generalnie kupuję je w internecie - w zaprzyjaźnionych pasmanteriach. Ale to też kwestia wyszukiwania ciekawych aukcji i licytacji albo poruszanie kontaktów zagranicznych, bo coś fajnego jest dostępne, ale sprzedawca nie chce wysłać do Polski...

Zabawki wypełniam kulką silikonową. Próbowałam wypełniać wkładem pościelowym, włókniną albo wypełniaczem z tanich poduszek. Jednak efekt był zawsze taki sam: zabawki były twarde, zbite, niekształtne. Zabawki wypełnione kulką silikonową są odpowiednio miękkie, sprężyste i nie deformują się. 

Nie należę do osób, które nie chcą się dzielić posiadanymi wiadomościami, ale czasem jedyna odpowiedź na pytanie skąd mam taką fajną włóczkę/tkaninę/tasiemkę/guzik brzmi: z Allegro. Spędzam czasem wiele godzin (zwłaszcza podczas bezsennych nocy) na łażeniu po aukcjach i szukaniu perełek...

Jakie szydełko jest najlepsze?

Takie z haczykiem na końcu ;) A tak poważnie: to sprawa bardzo indywidualna. Dopóki nie spróbujesz, to się nie przekonasz. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz